Bir seks işçisiyle ‘seks sözleşmesi’ yaptığı belirlenen ünlü profesör ölü bulundu

T24 Dış Haberler

Oxford Üniversitesi mezunu 77 yaşındaki ödüllü multimilyoner felsefe profesörü Dr. John Forge Tazmanya’nın Launceston kentindeki Catarakt Boğazı’nın dibinde ölü bulundu. 

Ölümünden birkaç saat önce, bir dedektifin, sorgulanmak üzere polis karakoluna gitmesini talep etmek için kapısını çaldığı bildirildi. Dr Forge’un 2019-2022 yılları arasında 30’lu yaşlarındaki savunmasız bir kadına cinsel saldırı iddialarıyla karşı karşıya olduğu belirlendi.

Sidney’de bir seks işçisi olan Skylar Silverstein, 9 ay boyunca Dr Forge için çalıştığını ve kendisiyle bir “seks sözleşmesi” yaptığını iddia etti. 

Sözleşmenin detaylarında, “Skylar bana baba diye hitap edecek ve babasını mutlu etmek için elinden geleni yapacak. Bunu iyi, itaatkar bir kız olarak yapacak ama her şeyden önce onu sevecek ve elinden geldiğince onu memnun etmeye çalışacak. Sevgisi onun en büyük hediyesi olacak. Babası onun vücudunu istediği gibi kullanabilecek. Onun da ne istediğini söyleme hakkı var ama kararları babası verecek” gibi ifadeler dikkat çekti. 

Sidney’de yaşayan seks işçisi, “Aylık 10 bin dolara anlaşmıştık. Savunmasızların durumundan yararlandı. Bu durum midemi bulandırıyordu. İtibarı onun için çok önemliydi ve gerçek kimliğini gizleme konusunda yetenekliydi. Büyüleyici görünüyordu, çeşitli çevrelerde akademik olarak saygı görüyordu, bir yazardı, pek çok kitap yazmıştı ama altta, dolabında açığa çıkmak üzere olan birçok iskelet vardı” diye konuştu. 

2000’li yılların başında Sidney Üniversitesi’nde fahri profesör seçilen Dr Forge, araştırmasını bilim insanlarının ahlaki sorumlulukları, özellikle de silah kullanma ve geliştirme konusuna yoğunlaştırdı.

Yüksek öğrenim başarılarının etkileyici listesi arasında Oxford, Cornell ve University College London gibi birçok prestijli kurumda eğitim almış olması yer alıyor. 

Profesörün ölümü araştırılıyor. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir